Fotografické portfolio Šárky Bejdové
Kolem světa 2018, 24. – 25. 11. 2018, Praha
Letos na podzim jsem po dlouhé době nepracovala v Egyptě. Tak jsem měla čas poprvé vidět cestovatelský festival Kolem světa a to rovnou skrz hledáček svého foťáku. Fotoreportáže s obou dnů pražského festivalu jsou zde na stránkách: sobota 24. 11. 2018 a neděle 25. 11. 2018. Kromě samotného festivalu jsem se zúčastnila Nikon soutěže, kde vybírali 20 nejlepších fotografií z cest, které pak byly na festivalu vystaveny. Já jsem vyhrála hned se dvěma svými fotografiemi.
Lis 23
Lucie, 22.11. 2018, O2 arena, Praha
Po Ostravě a Brně se vystoupení této legendární české kapely dočkala také Praha. Kapela Lucie vydala po šestnácti letech nové album s názvem Evolucie a ku této příležitosti vyrazila na halové turné. Kromě novinek z tohoto alba na koncertě zazněly i všechny zásadní hity napříč celou kariérou skupiny a rozhodně se jednalo o skvělý koncert. Pokud jste nestihli první pražský koncert ve čtvrtek, ještě máte šanci Lucii slyšet v pátek a v sobotu, opět v O2 areně. Podívejte se na fotoreport z prvního ze série pražských koncertů! Foceno pro MonsterMusic.
Lis 15
Scooter, 12.11. 2018, Forum Karlín, Praha
Kapela Scooter, legenda taneční a elektronické hudby, zahrála v pražském Foru Karlín. Tímto koncertem oslavila své pětadvacáté narozeniny. I přes poměrně dlouhé čekání na příchod kapely oproti avizovanému začátku koncertu se fanoušci nakonec dočkali a Forem Karlín zazněly největší hity, jako například How much is the fish?.  Podívejte se na fotoreport! Foceno pro MonsterMusic.
Zář 16
Alice Merton, 15.9. 2018, Palác Akropolis, Praha
V Praze poprvé vystoupila vycházející hvězda současné pop-music, písničkářka Alice Merton. Šlo o její druhé vystoupení v České Republice. Letos poprvé zazpívala na festivalu Colours of Ostrava. Stejně jako Ostravě, tak i v Praze si podmanila české publikum a na koncertě panovala skvělá atmosféra. Předskokanku jí dělala Sonia Stein, která se rozhodně nenechala zahanbit a i ona se dočkala mohutného potlesku. Podívejte se na fotoreportáž z koncertu Foceno pro MonsterMusic.
Čvc 28
Colours of Ostrava 2018 – Grace Jones, Kygo, Seasick Steve a další, 21. 7. 2018
Závěr letošních Colours of Ostrava odpálili Marpo & Troublegang, na ně navázali Mig 21 a pokračovalo se s Oumou Sangaré, Seasick Stevem, GusGus, Grace Jones a vrcholem večera byl DJ Kygo. Podívejte se na fotky!
Čvc 28
Colours of Ostrava 2018 – Cigarettes after sex, Joss Stone, Paul Kalkbrenn a další, 20. 7. 2018
Třetí den letošního ročníku Colours of Ostrava je tutam a do našil luhů a hájů zavedl hned několik světových jmen. Vystoupili tak například Joss Stone, Paul Kalkbrenner či hvězdní Cigarettes After Sex. Podívejte se na fotky!
Čvc 27
Colours of Ostrava 2018 – Kensington, Kaleo, Aurora a další, 19. 7. 2018
Druhý festivalový den na Colours of Ostrava zářil Vojtay Dyk s B-Side bandem, Kensington, Aurora, Pipes and Pints nebo Kaleo. Podívejte se na fotky!
Čvc 27
Colours of Ostrava 2018 – George Ezra, Jeremy Loops a další, 18. 7. 2018
První den festivalu Colours of Ostrava jsme se zaměřili mimo headlinery také na koncert kapely Krzikopa, BraAgas, Banditos a Jeremy Loopse. Samozřejmě jsme nevynechali George Ezru. Podívejte se na fotky!
Čvn 25
Metronome Festival 2018 – 2. den, 23. 6. 2018, Praha
Vrchol letošního Metronome Festivalu patřil elektronickým The Chemical Brothers. Mimo to vystoupili také Mydy Rabycad, Brunettes Shoot Blondes, Them There, Superorganism, DORJ, Nylon Jail či Places. Podívejte se na fotoreport! Foceno pro Monstermusic.
Čvn 25
Metronome Festival 2018 – 1. den, 22. 6. 2018, Praha
Páteční program Metronome Festivalu byl v režii kapel Prago Union, TH!S, Sexy Dancers v čele s Danem Bártou a Darou Rolins, Midi Lidi, zazpíval také Tom Odell, kapela Zrní, Massive Attack a třicetiny oslavili skvělí Tata Bojs. Podívejte se na fotoreport! Foceno pro Monstermusic.  
Čvn 16
2Cellos, 14.6. 2018, O2 arena Praha
2Cellos, kteří se pyšní titulem nejpopulárnějšího instrumentálního dua současnosti, roztančili pražskou O2 arenu. Dvojici 2Cellos tvoří violoncellisté Luka Sulic ze Slovinska a Stjepan Hauser z Chorvatska, kteří v Praze představili své nové album Score. To je zaměřené na slavné filmové melodie. A nejen ty včera přivedly diváky do varu a postaraly se jim o nezapomenutelný večer. Fanoušci se neostýchali ani tančit. Neodradilo je ani to, že byl celý koncert na sezení a museli si najít místo v uličkách mezi sedadly. Podívejte se na fotoreport z koncertu! Foceno pro Monstermusic.
Kvě 08
Enrique Iglesias, 7.5. 2018, O2 arena Praha
Po roce a půl se španělská popová hvězda vrátila do Prahy. Kromě pondělního koncertu zde vystoupí ještě i v úterý, v den svých 43. narozenin. Podívejte se na fotoreport z pondělního koncertu. Foceno pro Monstermusic.
Ve víkendové příloze Práva si můžete přečíst rozhovor s mým kamarádem Tomášem Doležalem o jeho cestě k reenacmentu. Článek je doplněný mými fotkami z historického festivalu Bitva Libušín. Další ročník tohoto festivalu bude probíhat již tuto sobotu 21.4. 2018, tak přijďte 😉
Dubnové číslo časopisu FotoVideo a časopisu Přírodovědecké fakulty UK Přírodovědci.cz
V aktuálním čísle časopisu FotoVideo si můžete přečíst o výpravě Přírodovědeckého fotoklubu do Krkonoš a o tom, jaké si tam vzít fotografické vybavení. Mám tam svoje selfíčko a k ní vtipný popisek 🙂 Fotky jsou také v časopise Přírodovědecké fakulty UK Přírodovědci.cz, který může zadarmo sehnat přímo v některé z budov Přírodovědecké fakulty UK.