Fotografické portfolio Šárky Bejdové
Dobývání Curia Vítkov 2017
Sbírka plakátů s mými fotkami se rozšířila o Dobývání Curia Vítkov 2017. Tento ročník Dobývání (22. – 23.7. 2017) vychází na velký festival, kde budete moci vidět bojovníky od 9.st. do 13.st. – od Velké Moravy a Vikingů, přes Románce po Rytíře z 13.st. a řádové bratry. Kromě bitev po oba dva dny se můžete těšit na lučištnický turnaj nebo turnaj bojovníků (hard), koně, obléhací stroje aj. Více si o programu akce můžete přečíst zde.
Čvn 28
Against me!, 26. 6. 2017, Praha
O večer plný energické punkové hudby se v Lucerna Music Baru postarala americká skupina Against me! Velkou měrou k tomu ovšem přispěli i předskokani Burning Steps a Tim Vantol. Ti předvedli neméně skvělé výkony. Lucerna Music bar. Zde je celá galerie u Monstermusic.  
Čvn 28
Metronome festival 2017 – 2. den, 24.6. 2017, Praha
I druhý den Metronome festivalu v Praze stál za to. V druhém dnu festivalu zahrály neméně zajímavé kapely jako v dnu prvním. Byli to například Adrien T. Bell, Lenny, Lanuno & orchestra, David Koler & friends a Blood red shoes. Young fathers pomocí své strhující show náležitě připravili publikum na hlavní hvězdy tohoto dne, britské Kasabian. Ti dostali návštěvníky festivalu do opravdového varu. Zde je celá galerie u Monstermusic.
Čvn 28
Metronome festival 2017 – 1. den, 23.6. 2017, Praha
Našlapaný program a slunečné počasí – ideální kombinace pro skvělou zábavu už na prvním dnu pražského Metronome festivalu. V prvním festivalovém dnu vystoupily například čeští Thom Artway, Monkey business nebo Ewa Farna ft. David Dorůžka. Skvělý koncert odehrála izraelská zpěvačka Ester Rada. Vyvrcholením prvního dne bylo vystoupení hlavní zvědy festivalu, zpěváka Stinga, který zde zahrál své největší hity. Zde je celá galerie u Monstermusic.
Kvě 27
Värttinä a BraAgas, Praha, 25.5. 2017
V Lucerna Music Baru vystoupily dvě kapely žánru world music, aby zahrály ku příležitosti mezinárodního víkendu žen. Jako první zahrála česká kapela BraAgas. Ta provedla návštěvníky koncertu pomocí svých písní od slunného Španělska až po chladný sever Skandinávie. Pak nastoupila finská kapela Värttinä, jejíž jádro tvoří tři zpěvačky Mari, Susan a Karoliina. Kapela předvedla nejen skvělou akustickou show, ale také choreografii plnou energie a vtipu a zcela si tak podmanila pražské publikum. Při svých zpěvech, které se místy měnily až v temné zaříkávání, z nich vyloženě sálala ženská síla. Kapela tak potvrdila, že zraje jako víno a do starého železa rozhodně nepatří. Lucerna Music Bar, Praha; 25.5. 2017 Foceno pro Monstermusic.
Historické války: Libušín 2017
Ještě poslední příspěvek k letošnímu Libušínu. Rozsáhlejší reportáž jste si o něm mohli přečíst v časopise Historické války (číslo II/2017), kde na třech stranách byl článek doplněný mými fotkami a fotkami od Triss. Děkujeme za podporu a máme radost :).
Rogar 2017
Tento rok se s plakáty s mými fotkami roztrhl pytel 🙂 . Další do sbírky je na 11. ročník největšího raně středověkého festivalu u nás. Festival nese  název Rogar a skuteční se 19. a 20. srpna 2017 v Brdečném u Neveklova.
Libušín 2017
Další plakát do sbírky je na 26. ročník největšího historického festivalu pořádaného v Čechách, bitva Libušín. Letos se uskuteční 29.4. 2017. Určitě se přijďte podívat, pokud festival neznáte. Historický tábor je rozdělený podle jednotlivých období a doplněný informačními tabulemi, zjednodušeně něco jako ZOO 😀 Kromě tábora uvidíte několik turnajů, bitvy, sokolníky, hudebníky 🙂
Bře 16
Věda je krásná
Přihlásila jsem se do fotografické soutěže s názvem Věda je krásná, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy s fotografií orla, který si pochutnává na lišce 🙂 . Orel se dostal i na výstavu v Karolínu, i když nakonec byl bez ocenění. Na fotografii se můžete podívat a o soutěži se dočíst např. v časopise Vesmír, Živa nebo Forum, časopis Univerzity Karlovy. Mám radost 🙂
Úno 12
Apocalyptica, Praha, 11. 2. 2017
11.2. jsem fotila pro Monster music koncert skupiny Apocalyptica. Fotoreportáž je zde. Finská kapela Apocalyptica zahrála na vyprodaném koncertě v pražském Karlíně v rámci svého turné u příležitosti dvacetiletého výročí vydání desky Plays Metallica By Four Cellos. Apocalyptica má v České republice velmi silnou fanouškovskou základnu a o koncert byl mimořádný zájem. Proto jen v Praze proběhnou hned tři koncerty. Forum Karlín, Praha, 11. 2. 2017
Výstava k 25 letům libušínské bitvy
V kladenském muzeu bude na začátku roku probíhat výstava k 25 letům libušínské bitvy, spolu s přehledem vývoje českého historického šermu v této periodě. Na plakát k výstavě jsem přispěla svou fotkou. Více informací o výstavě bude zde: http://www.omk.cz/.
Kalendář z Malého Tibetu 2017
Fotky z mé cesty po Himalájích si můžete koupit v nástěnném kalendáři na rok 2017. Navíc tím uděláte dobrý skutek a podpoříte tím i místní školu v Mulbekhu, kde jsme učili. Ohledně objednávek kalendáře koukněte na stránky Brontosaurů v Himalájích.   Fotky na jednotlivých listech jsou následující Výhled na Mulbekh ze školy, kterou podporují Brontosauři v Himálajích Šanti stupa je moderní stavba vybodovaná v 1991 Japonským architektem Gyomyo Nakamura, který zasvětil svůj život budováním stup na celém světě k posílení světového míru. Tradiční Ladacký kroj ve své nejslavnostnější verzi má čepici vyskládanou tyrkysy která může vážit až 15 kilo. Klášter Diskit pojme až 100 mnichů, kteří zde dostávají mnišské vzdělání a zajišťují realizaci rituálů pro údolí Numbra. 150 mm srážek ročně dělá z Malého Tibetu pouštní krajinu ve které je život možný pouze okolo řek proudících z ledovců. Klášter Rizong pro 40 mnichů, který v natolik odlehlé hornaté oblasti, že je považován za „Ráj pro meditaci“. V klášterní kuchyni mají mnichové přesně rozdané služby vařen pro ostatní mnichy. Údolí řeky Indus je hlavním údolím Malého Tibetu kde žije nejvíce obyvatel Jezero Pangong se slanou vodou leží ve výšce 4 350 m. Chorteny kláštera Tikse ukrývají relikvie svatých mnichů a mnišek. Řeka Wakha je hlavní zdrojem vody vesnice Mulbekh, vesnice ve které […]
Východ Měsíce nad Lehem (Ladakh, Indie)
Většina lidí fotí západ Slunce a já si dala jeden východ Měsíce nad Lehem 🙂 . I když pravda je taková, že jsem se tam chystala i na západ Slunce. Jenže jsem před tím měla domluvenou schůzku kvůli dalšímu cestování a jak to tak v Indii bývá, člověk, se kterým jsem to měla, řešit nepřišel. Nakonec jsem ho sehnala s velkým zpožděním, řešily se nějaké problémy, tak jsem západ Slunce o pár hodin prošvihla. Takže tohle je taková z nouze cnost 🙂 .
Cesta ze Srinagaru do Ladakhu
Cesta do Ladakhu (Himaláje, Indie) vede přes jedno z nejvýše položených sedel na světě. Cesta je v zimním období neprůjezdná, protože se zde nachází několikametrová vrstva sněhu. Vysokohorská část Indie je proto v zimě izolovaná od zbytku světa. Samotná cesta je označována za jednu z nejnebezpečnějších cest na světě. Je to místy obyčejná polňačka, která se šplhá serpentýnami do několika tisíc metrů nad mořem. Díky nezpevněnému podloží se cesta občas sesune (i s auty 🙂 ). Na cestě stojí kolony kamionů a místní jsou tu schopní jet chvílemi i ve třech „pruzích“ i když je od srázu dolů dělí jen několik centimetrů.