Fotografické portfolio Šárky Bejdové
Bře 16
Věda je krásná
Přihlásila jsem se do fotografické soutěže s názvem Věda je krásná, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy s fotografií orla, který si pochutnává na lišce 🙂 . Orel se dostal i na výstavu v Karolínu, i když nakonec byl bez ocenění. Na fotografii se můžete podívat a o soutěži se dočíst např. v časopise Vesmír, Živa nebo Forum, časopis Univerzity Karlovy. Mám radost 🙂
Úno 12
Apocalyptica, Praha, 11. 2. 2017
11.2. jsem fotila pro Monster music koncert skupiny Apocalyptica. Fotoreportáž je zde. Finská kapela Apocalyptica zahrála na vyprodaném koncertě v pražském Karlíně v rámci svého turné u příležitosti dvacetiletého výročí vydání desky Plays Metallica By Four Cellos. Apocalyptica má v České republice velmi silnou fanouškovskou základnu a o koncert byl mimořádný zájem. Proto jen v Praze proběhnou hned tři koncerty. Forum Karlín, Praha, 11. 2. 2017
Výstava k 25 letům libušínské bitvy
V kladenském muzeu bude na začátku roku probíhat výstava k 25 letům libušínské bitvy, spolu s přehledem vývoje českého historického šermu v této periodě. Na plakát k výstavě jsem přispěla svou fotkou. Více informací o výstavě bude zde: http://www.omk.cz/.
Kalendář z Malého Tibetu 2017
Fotky z mé cesty po Himalájích si můžete koupit v nástěnném kalendáři na rok 2017. Navíc tím uděláte dobrý skutek a podpoříte tím i místní školu v Mulbekhu, kde jsme učili. Ohledně objednávek kalendáře koukněte na stránky Brontosaurů v Himalájích.   Fotky na jednotlivých listech jsou následující Výhled na Mulbekh ze školy, kterou podporují Brontosauři v Himálajích Šanti stupa je moderní stavba vybodovaná v 1991 Japonským architektem Gyomyo Nakamura, který zasvětil svůj život budováním stup na celém světě k posílení světového míru. Tradiční Ladacký kroj ve své nejslavnostnější verzi má čepici vyskládanou tyrkysy která může vážit až 15 kilo. Klášter Diskit pojme až 100 mnichů, kteří zde dostávají mnišské vzdělání a zajišťují realizaci rituálů pro údolí Numbra. 150 mm srážek ročně dělá z Malého Tibetu pouštní krajinu ve které je život možný pouze okolo řek proudících z ledovců. Klášter Rizong pro 40 mnichů, který v natolik odlehlé hornaté oblasti, že je považován za „Ráj pro meditaci“. V klášterní kuchyni mají mnichové přesně rozdané služby vařen pro ostatní mnichy. Údolí řeky Indus je hlavním údolím Malého Tibetu kde žije nejvíce obyvatel Jezero Pangong se slanou vodou leží ve výšce 4 350 m. Chorteny kláštera Tikse ukrývají relikvie svatých mnichů a mnišek. Řeka Wakha je hlavní zdrojem vody vesnice Mulbekh, vesnice ve které […]
Východ Měsíce nad Lehem (Ladakh, Indie)
Většina lidí fotí západ Slunce a já si dala jeden východ Měsíce nad Lehem 🙂 . I když pravda je taková, že jsem se tam chystala i na západ Slunce. Jenže jsem před tím měla domluvenou schůzku kvůli dalšímu cestování a jak to tak v Indii bývá, člověk, se kterým jsem to měla, řešit nepřišel. Nakonec jsem ho sehnala s velkým zpožděním, řešily se nějaké problémy, tak jsem západ Slunce o pár hodin prošvihla. Takže tohle je taková z nouze cnost 🙂 .
Cesta ze Srinagaru do Ladakhu
Cesta do Ladakhu (Himaláje, Indie) vede přes jedno z nejvýše položených sedel na světě. Cesta je v zimním období neprůjezdná, protože se zde nachází několikametrová vrstva sněhu. Vysokohorská část Indie je proto v zimě izolovaná od zbytku světa. Samotná cesta je označována za jednu z nejnebezpečnějších cest na světě. Je to místy obyčejná polňačka, která se šplhá serpentýnami do několika tisíc metrů nad mořem. Díky nezpevněnému podloží se cesta občas sesune (i s auty 🙂 ). Na cestě stojí kolony kamionů a místní jsou tu schopní jet chvílemi i ve třech „pruzích“ i když je od srázu dolů dělí jen několik centimetrů.
Dobývání Curia Vitkov
Další plakát, kde byly použity moje fotky, je letošní Dobývání Curia Vitkov, které se koná 23.-24. července 2016 poblíž Chrastavy u Liberce. Můžete se těšit na tradiční lučištnický turnaj, raně středověká řemesla, výcvik vojáků, ukázky koní a jezdectva, turnaj, komentované prohlídky dvorce a nově i něco, čeho se opět budou moci s nadšením zůčastnit i Vaše děti – Dětská bitva! Více se o akci můžete dočíst zde. Na bitvu jste srdečně zváni.  
Himaláje
Celý červenec budu v Himalájích v Ladakhu fotit pro Brontosaury v Himálajích výuku v tamní škole. Pokud vše půjde podle plánu a bude na místě fungovat internet, na facebookové stráce Brontosaurů budou aktuální příspěvky, jak výuka probíhá. Na výuku může přispět kdokoliv i z pohodlí domova 🙂 . Pokud vás tento projekt zaujal a chtěli byste také přispět, všechny potřebné informace jsou zde. PS: Ilustrační foto zatím vypůjčené, ale to se změní 🙂 .
Ahoj všichni!
Vítejte na mých nových stránkách 🙂 . Děkuji Triss a Pávovi za poskytnutí fotek se mnou na úvodní stranu 🙂 .
Mika, Praha, 25. 5. 2016
Mika po Ostravě okouzlil i Prahu, kde představil své nejnovější album z jeho tvorby. Předskokanem se pro tento jarní večer stali tuzemští Lake Malawi v čele s charismatickým Albertem Černým. Britský zpěvák Mika nadchl české publikum už v Ostravě, kde zazpíval v rámci festivalu Colors of Ostrava. Nyní ale vystoupil vůbec poprvé na samostatném českém koncertě a opět si diváky svým zpěvem a tancem podmanil. Zazněly jak jeho osvědčené hity, tak kousky z nového alba No Place In Heaven. Forum Karlín, Praha; 25. 5. 2016 Foceno pro Monstermusic.
Mořevkomoře 2016
Akce s názvem Mořevkomoře, která probíhá na pražské Náplavce na lodi Tajemství, je hudebně-taneční festival zaměřený na bretonskou hudbu. Vystupují zde jak kapely z Čech, tak kapely přímo z francouzské Bretaně a dalších evropských zemí. V pátek zahrála hudební skupina Bran, nestoři české bretonské scény. Z dalších kapel, které se festivalu účastní, jsou to např. Delioù, An Tri Dipop, Tristan Le Govic, KAMM, Yann-Fañch Kemener & ba.fnu. Náplavka (Loď Tajemství), Praha; 20. – 22.5. 2016 Foceno pro Monstermusic.
Kvě 18
Mangalayoga
V minulém týdnu proběhlo focení pro Mangalayoga. Cvičení pro veřejnost probíhá u Vyšehradu nebo když je hezky, tak příno na Vyšehradě. Pokud byste si chtěli zacvičit, mrkněte na stránky: http://www.mangalayoga.cz/. Tuhle jógu můžu jen doporučit.
Kvě 02
Vyhlášení výsledků biologické olympiády 2016
Pro Přírodovědeckou fakultu UK jsem fotila slavnostní vyhlášení výsledků jubilejního 50. ročníku biologické olympiády. Více fotek a reportáž z vyhlášení výsledů je zde.
Nikon škola fotografování nejen noční oblohy Krkonoš 2016
Fotogfafický workshop od Nikonškoly s názvem Fotogfafování noční oblohy Krkonoš s Petem Juračkou, Richardem Černohorským a Karlem Wolfem. Na focení hvězd nám počasí sice nepřálo a místo mlhoviny se dala vyfotit leda mlha 😀 . Ale výstup na Sněžku o půlnoci byl zážitek a západ slunce byl také super 🙂 . A zde je můj první časosběr, který jsem na kurzu vytvořila 😀 .