Ve čtvrtek 22. srpna 2024 se na pražské Občanské plovárně odehrál další energický koncert kapely Sto zvířat, který byl zároveň veselou i dojemnou vzpomínkou na zesnulého frontmana Jana Kalinu. Rok po jeho úmrtí kapela, která i přes tuto ztrátu pokračuje s neztenčenou energií dál, nabídla fanouškům večer plný radosti, nostalgie a nezapomenutelných hitů. Atmosféra byla naplněná pozitivní energií a vzpomínkami, které ožívaly jak v podání kapely, tak ve zpěvu nadšeného publika. Sto zvířat tak ukázali, že Kalinův odkaz žije dál nejen v jejich hudbě, ale také v jejich neutuchajícím elánu. Podívejte se na fotoreport! Foceno pro MosterMusic.
Na pražské Občanské plovárně se 9. srpna 2024 odehrál vyprodaný koncert, na kterém se spojily hudební světy Bratří Ebenů a Jiřího Schmitzera. Večer nabídl pohodovou atmosféru plnou humoru, poetiky a hudební virtuozity, kterou ocenili jak věrní fanoušci, tak noví posluchači. Pro Marka Ebena má plovárna zvláštní význam díky jeho legendárnímu televiznímu pořadu. Obě kapely, známé svým osobitým stylem a texty, předvedly to nejlepší ze svého repertoáru a vytvořily nezapomenutelný zážitek na břehu Vltavy. Podívejte se na reportáž! Foceno pro MonsterMusic.
Pražský klub Roxy se dočkal koncertu dvou kapel, které jsou nejproslulejší ve světě hladivě náladotvorného severského metalu. Jak Sólstafir, tak Katatonia za sebou kromě zástupů fanoušků mají také bohatou diskografii a pyšní se osobitou a nezaměnitelnou poetikou. Předskakovala formace SOM. Podívejte se na reportáž a fotky! Foceno pro MonsterMusic.
Trojice českých vědců-fotografů vystavuje v Turecku. Buněčný biolog Lukáš Synek (Ústav experimentální botaniky AVČR a PřF UK), hydrobiolog Petr Jan Juračka (PřF UK) a antropoložka Šárka Bejdová (PřF UK) – vystavuje své fotografie v Městské galerii Dogana Tašdelena v turecké Ankaře (16. 9. – 11. 10. 2022). Dále se výstavu přesunula do tureckého Gaziantep a od 23.1. 2023 se nachází ve městě Kayseri. Zde je možné jí navštívit až do 10.2. 2023.
Po dlouhém čekání jsme se v pražském Foru Karlín dočkali Woodkida a stálo to za to! Yoann Lemoine alias Woodkid je filmový a reklamní režisér, grafický designér ilustrátor a fotograf. Během včerejšího večera ve Foru Karlín ale náležitě předvedl, že je v prvé řadě výborný hudebník a rozbalil to v epickém stylu. Předskakoval Awir Leon. Podívejte se na fotoreport! Foceno pro Monstermusic
Přidala jsem pár fotek z letošního podzimu. I když to byl nejhezčí podzim, co jsem tu za dlouhou dobu viděla, tak fotek moc není. Protože jsem si musela hodit foťák ze skály a o většinu fotek přijít. Takže je tu je něco z pokusů o jeho vyzvednutí, což se nakonec bohužel nepovedlo. Ale tak lepší než to hodit do Mácháče 😀 😀 Fotky jsou zde.
Dne 14.11. 2020 proběhl v muzeu sokolnictví na Pražském Hradě „křest“ knihy Zdeňka Sternberga Sokolnictví. Do knihy jsem přispěla svými fotkami 🙂 . Na ČT 24 se můžete kouknout na reportáž z této akce, která se zároveň konala u příležitosti mezinárodního dne sokolnictví a pro Českou republiku byl to zároveň den desátého výročí zapsání českého sokolnictví na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Knihu můžete předobjednat zde.
Na pražský koncert skupiny Gaia Mesiah museli fanoušci čekat delší dobu nejen kvůli koronaviru. Koncert byl jednou odkládán i z technických důvodů. V den konání se navíc kapela John Wolfhooker, která měla původně dělat předskokany Gaia Mesiah, omluvila z účasti, jelikož jeden z jejích členů byl v přímém kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem a nebylo časově možné do koncertu zajistit výsledky testu. Nakonec tedy došlo ke změně programu a místo John Wolfhooker vystoupila hudební dvojice The Cork Brothers, kteří tvoří část skupiny The Atavists. Dalším předskokanem byl Roman Lomtadze a jeho bubenická show. I přes všechny tyto problémy a zklamání některých fanoušků, když byla oznámena změna programu, se samotný koncert vydařil skvěle a to včetně příjemného letního počasí. Gaia Mesiah ukázali, že jsou ve formě a řádili na pódiu s temperamentem a 100% nasazením, jak je jim vlastní. Podívejte se na fotoreport! Foceno pro MonsterMusic
Sbírka plakátů s mými fotkami se rozšířila o další ročník Dobývání Curia Vítkov. Akce se bude konat 25. a 26. července 2020. Kromě bitev po oba dva dny se můžete těšit na lučištnický turnaj nebo turnaj bojovníků, koně, obléhací stroje aj. Více si o programu akce můžete přečíst zde.
První ze dvou pražských koncertů asi nejpopulárnějšího zpěváka současné hudební scény, Eda Sheerana, je za námi. Jako předskokan se osmdesátitisícovému davu představila popová hvězda Zara Larsson a na ni navázal britský písničkář James Bay. Druhý koncert proběhne dnes na stejném místě. Více fotek z koncertu je zde. Foceno pro Monstermusic.
Po sedmi letech zavítala do pražského Kongresového centra australská hudební skupina Dead Can Dance. Jádro skupiny je tvořené duem Lisou Gerrard a Brendanem Perrym. Jejich hudba je inspirovaná nejrůznějšími tradičními kulturami a jejich hudbou. Jako předskokan vystoupil David Kuckhermann, který je zároveň stálým členem Dead Can Dance. Celý fotoreport je zde. Foceno pro Monstermusic.
Jeden z nejuznávanějších skladatelů filmové hudby přivezl po dvou letech do Prahy znovu svůj repertoár hitů, tentokrát v rámci turné s názvem The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration. Na rozdíl od minulého vystoupení se ale do Prahy osobně nepodíval. Možnost povědět nám něco o své tvorbě si ale Hans Zimmer ujít nenechal. V rámci projekce si tak připravil pár slov o vzniku některých skladeb, přičemž mu k tomu občas hostovali i umělci z filmové branže, jako například Ron Howard, režisér snímku Rivalové. Právě tento soundtrack tvořil spolu s Pearl Harbor nebo Temným Rytířem první polovinu pražského koncertu. V druhé půlce dal Zimmer nejdříve prostor lásce k animovaným filmům, takže zazněl například Madagaskar a Lví král, a celé představení orchestr ukončil oblíbenými melodiemi z filmů Počátek a Piráti z Karibiku. Kdo však čekal i na takové počiny jako Interstellar, odcházel možná mírně zklamaný. Kromě světelných efektů se k orchestru, který vedl Zimmerův dlouholetý přítel Gavin Greenaway, přidaly v pozadí i projekce se záběry daných filmů. Mimo individuální pasáže plno umělců na pódiu, dostalo pražské publikum možnost naživo slyšet zpěvačku Lisu Gerrard, která stála u vzniku hudby k filmu Gladiátor a která tak doplnila strhující atmosféru symfonického večera. (Text: Václav Pilka) Celý fotoreport je zde. Foceno pro Monstermusic.