Fotografické portfolio Šárky Bejdové
Dobývání Curia Vítkov 2021
I tento rok jsem podpořila konání této akce plakátovou fotkou 🙂 . Více o projektu výstavby dvorce Curia Vítkov můžete dočíst zde.
Podzim 2020
Přidala jsem pár fotek z letošního podzimu. I když to byl nejhezčí podzim, co jsem tu za dlouhou dobu viděla, tak fotek moc není. Protože jsem si musela hodit foťák ze skály a o většinu fotek přijít. Takže je tu je něco z pokusů o jeho vyzvednutí, což se nakonec bohužel nepovedlo. Ale tak lepší než to hodit do Mácháče 😀 😀 Fotky jsou zde.
Kniha Sokolnictví
Dne 14.11. 2020 proběhl v muzeu sokolnictví na Pražském Hradě „křest“ knihy Zdeňka Sternberga Sokolnictví. Do knihy jsem přispěla svými fotkami 🙂 . Na ČT 24 se můžete kouknout na reportáž z této akce, která se zároveň konala u příležitosti mezinárodního dne sokolnictví a pro Českou republiku byl to zároveň den desátého výročí zapsání českého sokolnictví na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Knihu můžete předobjednat zde.
Srp 29
Gaia Mesiah, 26.8. 2020, Lucerna Music Bar – Open Air Výstaviště, Praha
Na pražský koncert skupiny Gaia Mesiah museli fanoušci čekat delší dobu nejen kvůli koronaviru. Koncert byl jednou odkládán i z technických důvodů. V den konání se navíc kapela John Wolfhooker, která měla původně dělat předskokany Gaia Mesiah, omluvila z účasti, jelikož jeden z jejích členů byl v přímém kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem a nebylo časově možné do koncertu zajistit výsledky testu. Nakonec tedy došlo ke změně programu a místo John Wolfhooker vystoupila hudební dvojice The Cork Brothers, kteří tvoří část skupiny The Atavists. Dalším předskokanem byl Roman Lomtadze a jeho bubenická show. I přes všechny tyto problémy a zklamání některých fanoušků, když byla oznámena změna programu, se samotný koncert vydařil skvěle a to včetně příjemného letního počasí. Gaia Mesiah ukázali, že jsou ve formě a řádili na pódiu s temperamentem a 100% nasazením, jak je jim vlastní. Podívejte se na fotoreport! Foceno pro MonsterMusic
Dobývání Curia Vítkov 2020
Sbírka plakátů s mými fotkami se rozšířila o další ročník Dobývání Curia Vítkov. Akce se bude konat 25. a 26. července 2020. Kromě bitev po oba dva dny se můžete těšit na lučištnický turnaj nebo turnaj bojovníků, koně, obléhací stroje aj. Více si o programu akce můžete přečíst zde.
Čvc 09
Ed Sheeran, 7.7. 2019, Letiště Letňany, Praha
První ze dvou pražských koncertů asi nejpopulárnějšího zpěváka současné hudební scény, Eda Sheerana, je za námi. Jako předskokan se osmdesátitisícovému davu představila popová hvězda Zara Larsson a na ni navázal britský písničkář James Bay. Druhý koncert proběhne dnes na stejném místě. Více fotek z koncertu je zde. Foceno pro Monstermusic.
Čvn 25
Dead Can Dance, 24.6. 2019, Kongresové centrum Praha
Po sedmi letech zavítala do pražského Kongresového centra australská hudební skupina Dead Can Dance. Jádro skupiny je tvořené duem Lisou Gerrard a Brendanem Perrym. Jejich hudba je inspirovaná nejrůznějšími tradičními kulturami a jejich hudbou. Jako předskokan vystoupil David Kuckhermann, který je zároveň stálým členem Dead Can Dance.   Celý fotoreport je zde. Foceno pro Monstermusic.
Dub 15
Svět Hanse Zimmera se obešel bez něj. Nechal za sebe promlouvat své melodie
Jeden z nejuznávanějších skladatelů filmové hudby přivezl po dvou letech do Prahy znovu svůj repertoár hitů, tentokrát v rámci turné s názvem The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration. Na rozdíl od minulého vystoupení se ale do Prahy osobně nepodíval. Možnost povědět nám něco o své tvorbě si ale Hans Zimmer ujít nenechal. V rámci projekce si tak připravil pár slov o vzniku některých skladeb, přičemž mu k tomu občas hostovali i umělci z filmové branže, jako například Ron Howard, režisér snímku Rivalové. Právě tento soundtrack tvořil spolu s Pearl Harbor nebo Temným Rytířem první polovinu pražského koncertu. V druhé půlce dal Zimmer nejdříve prostor lásce k animovaným filmům, takže zazněl například Madagaskar a Lví král, a celé představení orchestr ukončil oblíbenými melodiemi z filmů Počátek a Piráti z Karibiku. Kdo však čekal i na takové počiny jako Interstellar, odcházel možná mírně zklamaný. Kromě světelných efektů se k orchestru, který vedl Zimmerův dlouholetý přítel Gavin Greenaway, přidaly v pozadí i projekce se záběry daných filmů. Mimo individuální pasáže plno umělců na pódiu, dostalo pražské publikum možnost naživo slyšet zpěvačku Lisu Gerrard, která stála u vzniku hudby k filmu Gladiátor a která tak doplnila strhující atmosféru symfonického večera. (Text: Václav Pilka) Celý fotoreport je zde. Foceno pro Monstermusic.  
Led 18
Aurora a Vesna, 17. 1. 2019, Forum Karlín, Praha
Norská zpěvačka Aurora odehrála svůj první sólový pražský koncert ve vyprodaném Foru Karlín. Předskočila jí česká skupina Vesna. Celý večer se tak nesl ve znamení ženskosti a jemné krásy. Aurora na koncertě představila své připravované druhé album. Podívejte se na fotoreport! Foceno pro MonsterMusic.
Kolem světa 2018, 24. – 25. 11. 2018, Praha
Letos na podzim jsem po dlouhé době nepracovala v Egyptě. Tak jsem měla čas poprvé vidět cestovatelský festival Kolem světa a to rovnou skrz hledáček svého foťáku. Fotoreportáže s obou dnů pražského festivalu jsou zde na stránkách: sobota 24. 11. 2018 a neděle 25. 11. 2018. Kromě samotného festivalu jsem se zúčastnila Nikon soutěže, kde vybírali 20 nejlepších fotografií z cest, které pak byly na festivalu vystaveny. Já jsem vyhrála hned se dvěma svými fotografiemi.
Lis 23
Lucie, 22.11. 2018, O2 arena, Praha
Po Ostravě a Brně se vystoupení této legendární české kapely dočkala také Praha. Kapela Lucie vydala po šestnácti letech nové album s názvem Evolucie a ku této příležitosti vyrazila na halové turné. Kromě novinek z tohoto alba na koncertě zazněly i všechny zásadní hity napříč celou kariérou skupiny a rozhodně se jednalo o skvělý koncert. Pokud jste nestihli první pražský koncert ve čtvrtek, ještě máte šanci Lucii slyšet v pátek a v sobotu, opět v O2 areně. Podívejte se na fotoreport z prvního ze série pražských koncertů! Foceno pro MonsterMusic.
Lis 15
Scooter, 12.11. 2018, Forum Karlín, Praha
Kapela Scooter, legenda taneční a elektronické hudby, zahrála v pražském Foru Karlín. Tímto koncertem oslavila své pětadvacáté narozeniny. I přes poměrně dlouhé čekání na příchod kapely oproti avizovanému začátku koncertu se fanoušci nakonec dočkali a Forem Karlín zazněly největší hity, jako například How much is the fish?.  Podívejte se na fotoreport! Foceno pro MonsterMusic.
Zář 16
Alice Merton, 15.9. 2018, Palác Akropolis, Praha
V Praze poprvé vystoupila vycházející hvězda současné pop-music, písničkářka Alice Merton. Šlo o její druhé vystoupení v České Republice. Letos poprvé zazpívala na festivalu Colours of Ostrava. Stejně jako Ostravě, tak i v Praze si podmanila české publikum a na koncertě panovala skvělá atmosféra. Předskokanku jí dělala Sonia Stein, která se rozhodně nenechala zahanbit a i ona se dočkala mohutného potlesku. Podívejte se na fotoreportáž z koncertu Foceno pro MonsterMusic.
Čvc 28
Colours of Ostrava 2018 – Grace Jones, Kygo, Seasick Steve a další, 21. 7. 2018
Závěr letošních Colours of Ostrava odpálili Marpo & Troublegang, na ně navázali Mig 21 a pokračovalo se s Oumou Sangaré, Seasick Stevem, GusGus, Grace Jones a vrcholem večera byl DJ Kygo. Podívejte se na fotky!